O mnie

Nazywam się Agnieszka Jarecka i jestem córką pszczelarza. Pasieka w mojej rodzinie prowadzona jest z dziada pradziada więc już od wczesnego dzieciństwa miałam okazję przyglądać się pszczołom.

Mój tata Ignacy Żegleń – znany i ceniony pasjonat-pszczelarz z Ziemi Lubuskiej – wraz z mamą już wiele lat temu ciężką pracą na rzecz pszczół zarazili mnie swoją pasją pszczelarstwa, czym dzisiaj z wielki zaangażowaniem chcę dzielić się z innymi.

Rodzina w strojach pszczelarskich w pasiece. Kadzenie pszczół, wyciąganie plastrów z ula.
Rodzinna pasja, która nas łączy

Przez całe życie zatem zdobywałam praktyczną wiedzę o pszczołach, pracy w pasiece i z własnego doświadczenia wiem jak bardzo na moją wrażliwość i świadomość wpłynęło bezpośrednie obcowanie z przyrodą oraz zdobywanie wiedzy poprzez doświadczenie. Dlatego kilka lat temu podjęłam decyzję o zaangażowaniu się w misję ratowania pszczół poprzez edukację dzieci i młodzieży, prowadząc warsztaty edukacyjno – przyrodnicze „Kochajmy pszczoły”.

Jestem ponadto mamą trzech synów, posiadam tytuł mistrza pszczelarstwa i ukończyłam studia na kierunku zarządzanie i marketing.

Bardzo lubię pracę zarówno z dziećmi jak i młodzieżą, z wielką chęcią uczestniczę w ich edukacji a radosne uśmiechy, uściski i laurki jakimi dzieci obdarowują mnie po warsztatach, to również wspaniała nagroda i uznanie tego co lubię robić.

Do zobaczenia na warsztatach przyrodniczych „Kochajmy pszczoły”!