O nas

Pszczoły, pszczelarstwo i edukacja to rodzinna pasja powstała z miłości do pszczół i przyrody. Pasieka w rodzinie to wielopokoleniowa tradycja sięgająca do czasów, gdy nasi przodkowie mieszkali jeszcze na Kresach. Obecnie w rodzinie są trzy pasieki, z których dwie znajdują się na pięknej, pełnej łąk, pól i lasów Ziemi Lubuskiej a trzecia, najmłodsza z nich, jest w samym centrum Puszczy Kampinoskiej. Prowadząc pasieki dbamy o to aby nasze pszczoły korzystały z naturalnych pastwisk z dala od przemysłowych oraz rolniczych zanieczyszczeń. Dowodem jakości miodów może być nagroda „Perła 2015 przyznana na Targach Poznańskich za najlepszy miód akacjowy w regionie.

Poza samym pszczelarstwem nasz tata Ignacy Żegleń już od ponad dekady zajmuje się również edukowaniem dorosłych opowiadając o pszczołach i zdrowotnych właściwościach produktów pszczelich.

Prowadzące warsztaty: Marzena i Agnieszka
Marzena i Agnieszka

W 2014 roku córka Pana Ignacego Agnieszka, podjęła się misji ratowania pszczół edukując dzieci oraz młodzież. W późniejszym czasie do grona szerzących profesjonalnie wiedzę o pszczołach dołączyli Marzena i Przemek.
Wspólnie dbając o to aby przybliżyć świat przyrody w sposób rzetelny i ciekawy, stworzyliśmy własny autorski program edukacyjny, w którym poprzez zabawę, oglądanie modeli oraz żywych owadów oswajamy z naturą. Jest dla nas bardzo ważne aby rozbudzić w dzieciach fascynację oraz szacunek do otaczającego nas środowiska naturalnego. Zależy nam aby uczestnicy naszych warsztatów postrzegali przyrodę jako źródło piękna i logicznego porządku.

Agnieszka podczas warsztatów w Warszawie
Agnieszka podczas warsztatów

Praca z dziećmi i młodzieżą daje nam ogromną satysfakcję i motywację do dalszych działań; uczy nas czerpać radość z każdej chwili, a radosne uśmiechy, uściski i laurki jakimi dzieci nas obdarowują, to wspaniała nagroda i uznanie dla naszej pracy.

Do zobaczenia na warsztatach przyrodniczych „Kochajmy pszczoły”!