Miód z czekoladą

UWAGA: Szybko znika ze słoika!

Doskonały produkt łączący w sobie zdrowotne walory miodu i gorzkiej czekolady, idealny do smarowania chleba.

Niezbędne produkty:

  • 1,1 kg miodu rzepakowego kremowanego,
  • 1,5 tabliczki gorzkiej czekolady 64%

Czytaj dalej

Warsztaty pszczelarskie

Jak wyglądają nasze warsztaty i co sądzą o nich uczestnicy?

„Było super”, „To świetna zabawa”, „Czy jeszcze pani do nas przyjedzie?”, „To najlepsze warsztaty w moim życiu”, „Kocham Panią Pszczołę”, no sami zobaczcie!

Relacja Telewizji WTK, z warsztatów w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu

Apiterapie i apiterapeutyki

Larwy pszczoły miodnejWykorzystywanie miodu w kuracjach leczniczych jest popularne właściwie od zawsze. Niemalże każdy zna pozytywne działanie miodu na stan osłabienia i przeziębienia. Nie każdy jednak wie, że miód przyspiesza gojenie ran, jak również, że istnieją inne pszczele produkty równie zbawienne dla zdrowia człowieka.

Czytaj dalej

Pszczela choroba – warroza – dziesiątkuje ule

Zimowa wizyta w pasiece

Na niektórych pszczołach widać pasożytujące roztocza przypominające kleszczeOstatnio pojechaliśmy do pasieki by sprawdzić jak się mają tej zimy nasze pszczoły. Z rozmów ze znajomymi pszczelarzami wiemy, że w tym roku ilość warrozy jest wyjątkowo duża, bo ciepła zima sprzyja rozwojowi tego roztocza. Z przykrością zauważyliśmy, że i w naszej pasiece warroza zbiera śmiertelne żniwo.

Czytaj dalej

Ile kosztuje założenie pasieki?

Nowe ule Pszczelarstwo hobbystyczne staje się coraz bardziej popularne, a my jesteśmy tego dobrym przykładem. W Polsce, od dłuższego już czasu, statystycznie zwiększa się łączna ilość pszczelich rodzin, a wynika to właśnie z faktu powstawania coraz większej ilości małych pasiek, w których pszczelarze-amatorzy utrzymują średnio ok. 30 pni (inaczej uli).

Czytaj dalej